Sezon-na-czeresnie

Sezon na czereśnie

Dwa lata temu, około marca 2018 zadzwoniły nasze telefony – to już pewne i oficjalne – znajomy zostanie księdzem! Wspaniała nowina! Trzeba coś zorganizować. Na wielu rzeczach się nie znamy, ale z muzyką jesteśmy zaprzyjaźnieni. Wybór więc był prosty – po Mszy Prymicyjnej zagramy koncert dla Krzysia. Skład zebrał się właściwie sam – kto nie chciałby brać udziału w tak pięknym wydarzeniu? Próby trwały prawie 2 miesiące. Graliśmy covery, bo po tej uroczystości mieliśmy się już nigdy nie spotkać. Nie, żebyśmy się nie lubili – wręcz przeciwnie. Często graliśmy w rodzinnej parafii, ubogacając liturgię Mszy Świętych, ale skład był zmienny, działaliśmy bardzo lokalnie i nie planowaliśmy niczego „większego”.

Pod koniec maja nastał długo wyczekiwany dzień prymicji. Nasz Pan ma nowego pracownika. Było wspaniale, a do tego nasz koncert został odebrany ciepło i życzliwie. Kolejne dni upływały w muzycznej ciszy. Z czasem zaczęło nam brakować prób i spotkań, więc po kilku dniach zrobiliśmy zebranie, żeby porozmawiać o naszej przyszłości. W koncert prymicyjny włożyliśmy dużo pracy i jeszcze więcej serca. Widzieliśmy uśmiechnięte twarze po drugiej stronie sceny. Poczuliśmy, że nie chcemy z tego rezygnować. Chcieliśmy spróbować. Przecież nic nie tracimy. Za to świetnie się bawimy i rozwijamy nasze talenty. No i potrzebna była także nazwa dla nowej ekipy… „Obrady” trwały stosunkowo krótko i… mamy to – SEZON NA CZEREŚNIE! Dlaczego wybraliśmy taką nazwę zespołu? „Sezon na czereśnie” jest czasem, kiedy wszystko wydaje się piękniejsze. Otaczająca nas zieleń, ciepłe promienie słońca i rozpoczynające się wakacje sprawiają, że mamy więcej energii do działania i jesteśmy szczęśliwi. Chcielibyśmy, aby ta radość życia trwała nie tylko kilka miesięcy, a cały rok. Dlatego z każdym naszym koncertem chcemy otwierać sezon na czereśnie, w którym ludzie cieszą się, że mogą tańczyć i śpiewać, a przy tym uwielbiać najwyższego Boga. Jako Czeresienki chcemy grać i śpiewać Panu z radością, która pochodzi od Niego.

Podczas tamtych wakacji udało się nam zagrać jeszcze dwa koncerty. Później powoli zaczęliśmy się rozwijać. Posługiwaliśmy muzycznie podczas liturgii Mszy Świętych, Dróg Krzyżowych. Graliśmy koncerty, w tym bardzo ważne dla nas koncerty charytatywne. Jeździliśmy na konkursy, na których zostaliśmy docenieni. Małymi kroczkami staraliśmy się iść do przodu.

Przez dwa lata zmieniał się skład zespołu, ponieważ na pewnym etapie życia mamy różne priorytety. Czasem sytuacja prywatna czy zawodowa zmusza nas do podjęcia określonych działań. Każde rozstanie jest dla nas trudne, ale wiemy, że żadna osoba w szeregach „Czereśni” nie była przypadkowa. Dziękujemy Panu za każdego człowieka, którego stawia na naszej drodze, czy to jako członka zespołu, pomoc techniczną (np. pomoc w realizacji teledysków, nagrań), osób z mediów, czy wspierających nas modlitwą, dobrym słowem lub finansami.

Nasza historia nie jest spektakularna, nie ma tutaj wielkiej pompy, czy zwrotów akcji. Wszyscy pochodzimy z katolickich rodzin i staramy się żyć wg Bożych Przykazań. Czasami bardziej po drodze nam z tym, co dostajemy od życia, jednak chwilami nie zgadzamy się z Panem Bogiem i ostro z Nim dyskutujemy. Myślę, że każdy z nas jest wdzięczny za wszystkie doświadczenia – te dobre i złe, bo to one nas kształtują. Jesteśmy wdzięczni za siebie i za to, w jakim momencie życia jesteśmy. Każdy z członków zespołu zawodowo zajmuje się czymś innym. Prywatnie również każdy z nas jest na innym etapie życia. To wszystko sprawia, że jesteśmy bardzo barwną grupą. SEZON NA CZEREŚNIE to miejsce w którym się rozwijamy, to nasza odskocznia od trudów codzienności. Próby są czasem artystycznej realizacji, a obecność przyjaciół niejednokrotnie pokrzepieniem serca po ciężkim tygodniu.

Obecnie jesteśmy na początku drogi spełniania swojego ogromnego marzenia, czyli tworzenia płyty. Wszystkie utwory będą autorskie. Każdy trochę inny, bo w każdej z naszych siedmiu dusz gra inna melodia. Jedno na pewno będzie wspólne – gramy na cześć Pana. Mamy nadzieję, że w naszych piosenkach będzie czuć radość bycia chrześcijaninem. 

Na koniec chcemy powiedzieć Wam:

róbcie to, co kochacie.

Zaufajcie Panu, a On postawi odpowiednie osoby na Waszej drodze. Nie zawsze będzie łatwo, nie zawsze tak jak w filmie, ale z Bożą pomocą wszystko jest możliwe.

Tags: No tags
0